top of page
20190328_151427-01.jpeg

Špaktelēšana


 Koka mēbeļu virsma ne vienmēr ir ideāla. Šim dabiskajam materiālam piemīt īpašība plaisāt un tas lielā mērā pakļaujas mehāniskai iedarbībai.


 Lai padarītu to gludu, visi defekti ir jānovērš. Mēs izstāstīsim, kā pareizi aizšpaktelēt koka virsmu.
    

Pastāv vairāki šādas špaktelēšanas veidi – uz ūdens, akrila bāzes, lakošana un nitro špaktelēšana. Izvēlēties var jebkuru, pievēršot uzmanību derīguma termiņam un sastāva raksturojumam. Tiem jābūt norādītiem uz iepakojuma.

Svarīgākie:
● Nav stipra nosēduma un pēc izžūšanas neparādās plaisas;
● Laba adhēzija – materiāla saķeres īpašība pielipt pie apstrādājamās virsmas;
● Slīpēšanas iespējas;
● Žūšanas ātrums;
● Pielietošanas jomas: ārējiem vai iekšdarbiem. Pirmo principā var izmantot visur, otru – tikai virsmām, kas pasargātas no dabas ietekmes;
● Krāsa.


 Pārliecinieties arī, ka maisījumam ir viendabīgs sastāvs bez piemaisījumiem un kunkuļiem, bez sakaltušas virskārtas garozas. Lai pārliecinātos par tā kvalitāti, pirms lietošanas to būtu vēlams izmēģināt uz nevajadzīga koka gabaliņa.

20190328_151739-01.jpeg
bedroom-dresser-before-108.jpg

Rīki

● No rīkiem nepieciešama špakteļlāpstiņa un smilšpapīrs. Rupjāks defektu sākotnējai notīrīšanai un smalkāks aizšpaktelēto fragmentu slīpēšanai. Atsevišķiem špaktelēšanas veidiem nepieciešama speciāla iepriekšēja gruntēšana (lasām uz iepakojuma)
● Izvēlieties špakteļlāpstiņu, kas ir nedaudz lielāka par defektu, lai ar vienu kustību to varētu nosegt.


Ja sprauga ir pārāk dziļa, nemēģiniet to aizpildīt vienā reizē. To labāk veikt vairākos piegājienos, katru reizi sagaidot iepriekšējā slāņa izžūšanu.

Kā redzat, viss ir vienkārši: nepieciešamais maisījuma daudzums tiek uzlikts uz špakteļlāpstiņas, tā tiek piespiesta pie virsmas nedaudz virs iedobes vai plaisas un tiek virzīta uz leju. Ar otru kustību var novākt špakteļmasas pārpalikumus, ja tādi ir palikuši.
Pēc visu defektu aizdarīšanas špakteļa masai jādod iespēja nožūt laikā, ko norādījis ražotājs, un pēc tam visas apstrādātās vietas noberž ar smalku smilšpapīru.


Neaizmirstam par drošības tehniku. Obligāti izlasiet uz iepakojuma, vai darbam ar šo materiālu ir nepieciešami speciāli aizsarglīdzekļi.

bottom of page