top of page
bedroom-dresser-before-103.jpg

Finierējuma noņemšana

Finierējums ir apdarināts plāns koka slānis, kas mēbelēm piešķir estētisku un pievilcīgu izskatu. Bet, kad sliktu ekspluatācijas apstākļu vai citu iemeslu ietekmēts šis nažfinieris sācis atslāņoties - tas vairs neizskatās pievilcīgi un to vajag noņemt.
 
Sarežģītība ir tāda, ka, nezinot, kā pareizi no mēbelēm var noņemt veco finierējuma slāni, var mēbeles sabojāt.
 
Finierējuma noņemšana ir darbietilpīga un problemātiska, bet, ja tiek ievērota noteikta secība, tad tikt galā ar visu var viegli.

Finierējuma atmiekšķēšana

Pirms finierējuma slānis tiek noņemts no virsmas, tas ir jāatmiekšķē. Ja mēbele telpā stāvējusi jau ilgu laiku, finiera kārtiņas noņemšana būs samērā vienkārša. Bet, ja interjera priekšmets ir iegādāts nesen un tā pārklājums ir bojāts, tad tā noņemšanai būs nepieciešama īpaša piepūle.
 
Lai atmiekšķētu finierējuma slāni, nepieciešams aptuveni uz divām stundām mēbeli pārsegt ar siltā ūdenī mērcētu mitru audumu. Izgrieziet to tā, lai tas būtu mitrs un nepilētu. Kad audums tiks noņemts, uz finierējuma parādīsies plaisas, kas ļaus noņemt koksnes materiālu.

7550675.jpg
PuttyKnife-HammerVeneer_edited.jpg

Finierējuma noņemšana

Lai to izdarītu, nepieciešami cimdi, aizsargbrilles un kalts vai špakteļlāpstiņa. Ar kalta palīdzību pēc iespējas uzmanīgāk jāsāk noņemt pārklājumu, cenšoties neieskrambāt mēbeli. Turiet špakteļlāpstiņu pēc iespējas līdzenāk, lai nesabojātu mēbeles virsmu. Mēģiniet ar špakteļlāpstiņu ņemt nost paralēli koksnes tekstūrai. Kad finierējuma slānis sāk atmiekšķēties, vienkārši paceliet to un noņemiet no virsmas.
 
Kā noņemt finierējuma grūtākās vietās, kur līme nav pavisam izkaltusi? Šim nolūkam uzkarsējiet gludekli un caur mitru drānu šo vietu karsējiet divas minūtes. Pēc tam finierējumam vajadzētu būt viegli noņemamam. Jāatzīmē, ka gludeklis pēc tam nebūs lietojams, tāpēc vislabāk veikalā iegādāties lētāku modeli, ko vēlāk nebūs žēl izmest.

Atlikušo finierējumu noņemiet ar špakteļlāpstiņu.

Jūsu orbitālajai slīpmašīnai piestipriniet 80. graudainības smilšpapīru. Ieslēdziet slīpmašīnu un uzvelciet ventilācijas masku un brilles. Sāciet virsmas slīpēšanu. Atkārtojiet procesu ar 120. graudainības un 220. graudainības smilšpapīru, līdz virsma kļūst gluda.
 
Pēc tam var krāsot!:)

_3.jpg
bottom of page